Контакт-центр (0512) 777-104
 
Контакт-центр (0512) 777-104

Прес-релізи

17.04.2015 / 09:35

За підсумками 2014 року збитки ПАТ «Миколаївгаз» складають 50,5 мільйонів гривень

16 квітня 2015 року в ПАТ «Миколаївгаз» пройшли чергові загальні збори акціонерів, на яких були присутні акціонери, що володіють 88,8% акцій. За підсумками господарської діяльності у 2014 році, збитки компанії склали 50,5 млн. гривень.

За результатами 2014 року ПАТ «Миколаївгаз» протранспортувало 617,4 млн. куб. м природного газу споживачам Миколаївської області, що на 63,3 млн. куб. м або 9,3 % менше, ніж в 2013 році. Внаслідок зменшення обсягів споживання газу в 2014 році підприємство недоотримало 26,7 млн. гривень запланованої тарифної виручки, що є основним джерелом надходжень для здійснення ремонтних робіт та модернізації газових мереж. Іншою причиною погіршення фінансових показників компанії стало суттєве збільшення вартості паливно-мастильних матеріалів, а також матеріалів і обладнання, які підприємство закуповує для забезпечення виробничої діяльності.

«Протягом року ми неодноразово звертались до Національної комісії, що здійснює державне регулювання в сферах енергетики та комунальних послуг, з проханням перегляду затверджених нам на початку року тарифів аби забезпечити стабільність та беззбитковість роботи нашого підприємства. Підвищення у 2014 році вартості матеріалів і обладнання спричинило різке зростання наших витрат майже вдвічі. Крім того, при зростанні власне вартості газу більш ніж на 50% для всіх категорій споживачів, вартість його транспортування була збільшена Національною комісією лише на 20%. Таким чином при формуванні тарифів НКРЕКП не врахувало інфляційні процеси, внаслідок чого компанія понесла значні збитки», - зазначає голова правління ПАТ «Миколаївгаз» Богдан Стегній.

Складна фінансова ситуація позначилась і на рівні оплати праці на підприємстві. За підсумками минулого року, середня заробітна плата працівників ПАТ «Миколаївгаз» склала2635 гривень, що на 54% менше, ніж середня зарплата по галузі.

«Незважаючи на складне фінансове становище наша компанія у 2014 році не допустила скорочення працівників, заробітна плата виплачувалась своєчасно та в повному обсязі, не було допущено її зниження. Крім того, попри скорочення розмірів надходжень, ПАТ «Миколаївгаз» було забезпечено повноту відрахувань до бюджетів всіх рівнів», - резюмує Богдан Стегній.

Згідно оприлюдненого на зборах звіту фінансово-економічної діяльності підприємства, протягом минулого року технічні служби ПАТ «Миколаївгаз» виконали всі затверджені плани оглядів, обслуговування та ремонту газопроводів і споруд на них, в тому числі - планове технічне обслуговування газових приладів та обладнання в житлових будинках більш ніж у 270 тис. абонентів. Також, зважаючи на те, що утримання системи газопостачання в належному безаварійному стані є пріоритетним завданням компанії, у 2014 році ПАТ «Миколаївгаз» виконало роботи з реконструкції, модернізації та розвитку газотранспортної системи області на суму 16,5 млн. гривень із загальної суми витрат на реалізацію інвестпрограмми у розмірі 20,6 млн. гривень.

Основними акціонерами ПАТ «Миколаївгаз», відповідно до зведеного облікового реєстру власників цінних паперів, є: ПрАТ «Газтек» - 50,22% акцій і ПАТ НАК «Нафтогаз України» - 25% акцій.

Довідка про компанію:

ПАТ «Миколаївгаз» - єдина на території Миколаївської області компанія-ліцензіат з постачання і транспортування природного газу. Підприємство експлуатує 8,7 тис. км газопроводів. Щорічний обсяг транспортування природного газу складає близько 617,4 млн. куб. м. газу.

Загальний рівень газифікації Миколаївській області - 72%. ПАТ «Миколаївгаз» забезпечує природним газом 8 міст, 14 селищ міського типу та 313 сіл області.

Клієнтами компанії є понад 343,8 тис. сімей Миколаївської області, а також 6,3 тис. підприємств, установ і організацій, найбільші з яких - аграрне підприємство «Нібулон», молочна компанія «Лакталіс», Вознесенський шкіряний завод «Возко», Чорноморський суднобудівний завод, Миколаївський комбінат хлібопродуктів та інші.

ПАТ «Миколаївгаз» входить в десятку кращих платників податків області. За рік підприємство перераховує до бюджетів різних рівнів понад 80 млн. грн.

Джерело:
 
  • Фахівець із зв’язків з громадськістю та пресою:
    Луцкевич Еліна Ігорівна
    Тел.: +380 67 610 55 20
    E-mail: press-secretary@mkgas.com.ua