Контакт-центр (0512) 777-104
 
Контакт-центр (0512) 777-104

Пресрелізи

21.04.2015 / 16:04

Тарифи на транспортування та постачання газу, встановлені НКРЕКП, покривають лише 84% виробничих витрат ПАТ «Миколаївгаз»

З 1 квітня 2015 року НКРЕКП збільшила тарифи на транспортування та постачання природного газу для ПАТ «Миколаївгаз» на 58% та на 96% відповідно. Проте нові тарифи не є економічно обґрунтованими і не покривають виробничі витрати підприємства в повній мірі.

Якщо співставити підвищення ціни газу з 1 квітня майже у 6 разів, то тарифи в середньому по країні підвищились лише у 2 рази (для ПАТ «Миколаївгаз» - на 94%).

Тарифи є складовими частинами ціни на природний газ. Тобто це є вартість за послугу транспортування та постачання газу, яку надає газове господарство. Від надходжень з цих тарифів підприємство отримує кошти, які спрямовуються на покриття його виробничих потреб: закупівлю матеріалів та обладнання, інвестиції, сплату податків, виплату заробітної плати працівників та інше.

Нажаль, громадськість іноді плутає поняття тарифу і ціни газу, й у суспільстві формується думка, що з підвищенням ціни на блакитне паливо у газових господарств збільшується прибуток за рахунок споживачів. Щоб пояснити, що це не так, треба розібратись у змісті понять.

Ціна природного газу - це ті кошти, які сплачує споживач за спожитий ним газ. Вона складається, в першу чергу, з вартості природного газу та тарифів на його транспортування і постачання. Вартість газу визначається Урядом, і ніяким чином не впливає на доходи Товариства. Тарифи ж встановлюються Національною комісією з регулювання енергетики та комунальних послуг для кожного окремого газового господарства з урахуванням його матеріально-технічної бази і виробничих потреб.

В ціні природного газу, який реалізується для категорії споживачів «населення», безпосередня вартість блакитного палива разом з цільовою надбавкою становить 87%, і лише 10,4% - це тарифи для ПАТ «Миколаївгаз».

Діяльність Товариства є відкритою і доступною для всіх споживачів газу. На офіційному сайті компанії в рубриці «Тарифи» можна ознайомитись зі структурами тарифів, а також дізнатись, які види витрат і в якому обсязі в них закладені.

«За нашими підрахунками встановлені тарифи не покривають реальних затрат компанії, адже в них в повній мірі не враховані інфляційні процеси в країні, які впливають на виробничу діяльність підприємства. На сьогоднішній день вони складають 84% від необхідного розміру. А тих коштів, які ми отримуємо у вигляді тарифної виручки, вистачає лише на першочергові заходи для забезпечення виконання ліцензійної діяльності. Наразі ситуація ускладнюється й падінням обсягів споживання газу», - зазначає голова правління ПАТ «Миколаївгаз» Богдан Стегній.

Так, основну частину тарифної виручки, а саме 90% Товариство скеровує на виробничу діяльність. Ці кошти спрямовуються на ремонт і реконструкцію системи газопостачання, тобто на підтримання функціонування газових мереж і споруд на них в безаварійному стані, а також на оплату праці фахівців, які їх обслуговують. На оплату банківських послуг по обробці особових рахунків споживачів закладено 38,9% коштів, отриманих з тарифу на постачання газу. На інвестиції спрямовується 5% загальної тарифної виручки, 2% закладено на встановлення безкоштовних побутових лічильників, і лише 0,3% залишається на долю прибутку підприємства.

На оплату праці робітників газового господарства закладено 28% коштів загальної тарифної виручки. В даний час заробітна плата на підприємстві дуже низька і становить в середньому 2 тис. 635 гривень, а це 78,8% середньої заробітної плати в цілому по області (3 тис. 344 гривні за даними Головного управління статистики у Миколаївській області). Такий низький її рівень не дає можливості зацікавити і привернути до роботи на підприємстві висококваліфікованих фахівців галузі. Під час нещодавнього затвердження нових тарифів перегляд зарплати працівників, на жаль, не був у них врахований.

Проаналізувавши рівень цін на матеріали, які використовує підприємство в своїй виробничій діяльності, прогнозні об’єми споживання та транспортування газу, а також інші заплановані витрати на виробничо-технічну діяльність на 2015 рік, фахівці ПАТ «Миколаївгаз» підрахували – для того, щоб тарифи були економічно-обґрунтованими і дали можливість профінансувати всі заплановані заходи, уже сьогодні вони мають бути підвищені принаймні ще на 18,6%.

Довідка про компанію:

ПАТ «Миколаївгаз» - єдина на території Миколаївської області компанія-ліцензіат з постачання і транспортування природного газу. Підприємство експлуатує 8,7 тис. км газопроводів. Щорічний обсяг транспортування природного газу складає близько 617,4 млн. куб. м. газу.

Загальний рівень газифікації Миколаївській області - 72%. ПАТ «Миколаївгаз» забезпечує природним газом 8 міст, 14 селищ міського типу та 313 сіл області.

Клієнтами компанії є понад 343,8 тис. сімей Миколаївської області, а також 6,3 тис. підприємств, установ і організацій, найбільші з яких - аграрне підприємство «Нібулон», молочна компанія «Лакталіс», Вознесенський шкіряний завод «Возко», Чорноморський суднобудівний завод, Миколаївський комбінат хлібопродуктів та інші.

ПАТ «Миколаївгаз» входить в десятку кращих платників податків області. За рік підприємство перераховує до бюджетів різних рівнів понад 80 млн. грн.

Джерело:
 
  • Начальник управління зовнішніх комунікацій

    Луцкевич Еліна Ігорівна
    Тел.: +380 67 610 55 20
    E-mail: press-secretary@mkgas.com.ua