Контакт-центр (0512) 777-104
 
Контакт-центр (0512) 777-104

Пресрелізи

18.02.2015 / 11:49

Споживання газу на Миколаївщині скоротилося на 9,3%

Споживання газу на Миколаївщині у 2014 році зменшилось на 9,3% у порівнянні із показниками 2013 року. ПАТ «Миколаївгаз» транспортувало 617,4 млн. куб. м. природного газу на території Миколаївської області, що на 63,2 млн. куб. м менше, ніж у попередньому році.

Внаслідок падіння обсягів споживання, а відповідно й об’ємів транспортування газу, підприємство недоотримало більше 20 мільйонів гривень із запланованої тарифної виручки, яка є основним джерелом для здійснення ремонту та модернізації газових мереж в рамках виконання інвестиційної програми.

Скорочення споживання блакитного палива зафіксовано серед усіх категорій споживачів. Зокрема, домогосподарства (побутові споживачі) зменшили споживання на 6,3%, бюджетні організації – майже на 9,1%, промисловість – на 14,8%, теплопостачальні підприємства – на 15%.

Падіння обсягів транспортування газу і зменшення виручки від його реалізації зумовило недоотримання компанією ПАТ «Миколаївгаз» тих коштів, які є основним джерелом фінансування поточної діяльності та реалізації інвестиційної програми. Наслідки ж нестачі інвестицій можуть бути сумними – виникає загроза безперебійного та безаварійного газопостачання, під загрозою також опиняється виконання програми по встановленню безкоштовних лічильників газу населенню. В цьому році аби встановити населенню 9,5 тис. запланованих програмних лічильників компанії знадобиться більше 12 млн грн.

І хоча тариф, за рахунок якого і формується дохід підприємства, в травні 2014 року постановою НКРЕ був збільшений на 20%, це не перекрило збитків, які зазнало товариство через значне зменшення об’ємів транспортування енергоресурсу. Крім того через інфляцію зросла фактична собівартість робіт з обслуговування газових мереж, а також ціни на матеріали та обладнання, які необхідні для виконання поточної діяльності.

«В даний час діяльність підприємства значною мірою здійснюється за рахунок резервних фондів, тобто закуплених раніше матеріалів та обладнання. Однак цього запасу вистачить максимум на 2-3 місяці. Тому ми маємо або скоригувати наші видатки в бік зменшення, або збільшити надходження до рівня реальних потреб. Такий стан справ потребує в першу чергу відповідних рішень НКРЕКП щодо перегляду тарифів», – зазначає голова правління ПАТ «Миколаївгаз» Богдан Стегній.

Проте, незважаючи на складне фінансове становище, що пов’язане із недоотриманням планової тарифної виручки та невідповідності тарифу базовим потребам підприємства, компанія продовжує виконувати свої зобов’язання перед споживачами, а також реалізовувати інвестпрограму в межах тих коштів, що надходять з діючих тарифів.

Довідка про компанію:

ПАТ «Миколаївгаз» - єдина на території Миколаївської області компанія-ліцензіат з постачання і транспортування природного газу. Система газопостачання Миколаївщини складається з 8,64 тис. км газопроводів. Щорічний обсяг транспортування природного газу складає близько 640 млн. куб. м. газу.

Загальний рівень газифікації Миколаївській області - 72%. ПАТ «Миколаївгаз» забезпечує природним газом 8 міст, 14 селищ міського типу та 313 сіл області.

Клієнтами компанії є понад 343 тис. сімей Миколаївської області, а також 6,3 тис. підприємств, установ і організацій, найбільші з яких - аграрне підприємство «Нібулон», молочна компанія «Лакталіс», Вознесенський шкіряний завод «Возко», Чорноморський суднобудівний завод, Миколаївський комбінат хлібопродуктів та інші.

ПАТ «Миколаївгаз» входить в десятку кращих платників податків області. За рік підприємство перераховує до бюджетів різних рівнів понад 80 млн. грн.

Джерело:
 
  • Начальник управління зовнішніх комунікацій

    Луцкевич Еліна Ігорівна
    Тел.: +380 67 610 55 20
    E-mail: press-secretary@mkgas.com.ua