Контакт-центр (0512) 777-104
 
Контакт-центр (0512) 777-104

Пресрелізи

15.11.2019 / 13:35

Споживачів газу, які відмовляються від установки лічильників за рахунок АТ «Миколаївгаз», буде переведено на граничні норми споживання газу

Зараз АТ «Миколаївгаз» активізувало роботу з установки безкоштовних лічильників газу побутовим споживачам. Компанія направила 2300 листів-попереджень споживачам, які досі споживають газ за нормами і користуються двома газовими приладами – плитою і колонкою.

У цих листах йдеться про те, що у разі відмови від встановлення лічильників газу за рахунок АТ «Миколаївгаз», таких споживачів буде переведено на граничні норми споживання газу, як того вимагає Кодекс газорозподільних систем.

Нагадаємо, що відповідно до Закону України «Про забезпечення комерційного обліку природного газу», Оператори ГРМ мають встановити лічильники газу для категорії споживачів «населення» у такі строки:

  • комплексно, у тому числі для опалення (для тих споживачів, які користуються опалювальним газовим котлом) - до 1 січня 2012 року;
  • для підігріву води та приготування їжі (для тих, хто використовує плиту і газову колонку) - до 1 січня 2016 року;
  • тільки для приготування їжі (плита) - до 1 січня 2021 року.

Перший етап АТ «Миколаївгаз» реалізувала повністю. А що стосується другого етапу, тут у компанії виникли певні складності. Хоча строки установки приладів обліку для тих, хто використовує плиту і газову колонку, вже пройшли, компанія не змогла повністю забезпечити їх лічильниками газу. На це є дві основні причини: перша - частина споживачів, яким компанія планувала встановити лічильник, були відсутні (не проживали вдома);  друга – частина споживачів просто відмовлялась від встановлення приладів обліку.

І це не дивно, адже наразі в Україні діють економічно необґрунтовані норми споживання газу – 10,5 куб.м на особу за наявності плити і колонки. Вони є нижчими за реальний обсяг споживання газу даною категорією.

«Споживачі, які відмовляються від установки безкоштовних лічильників, вважають, що розраховуватись за нормою їм вигідніше, дешевше. Але ми хочемо їх попередити, що, відповідно до Кодексу газорозподільних систем, у разі відмови від установки лічильника газу за кошт компанії, їх буде переведено на граничні норми споживання – з 10,5 куб.м до 23,6 куб.м на одну людину», - розповідає комерційних директор АТ «Миколаївгаз» Сергій Щербаков.

У компанії також наголошують, що відмова від установки газового лічильника за рахунок АТ «Миколаївгаз» позбавляє можливості встановити безкоштовний лічильник пізніше. Споживачу доведеться згодом встановлювати лічильник вже за власний кошт. А якщо він цього не зробить, то згідно з положеннями Закону «Про комерційний облік газу» з 1 січня 2021 року газопостачання йому буде припинено.

Подати заявку на установку безкоштовного лічильника газу на два прилади (плиту і колонку) можна за телефоном (067) 610-56-08 у робочі дні з 8.00 по 17.00.

Джерело:
 
  • Начальник управління зовнішніх комунікацій

    Луцкевич Еліна Ігорівна
    Тел.: +380 67 610 55 20
    E-mail: press-secretary@mkgas.com.ua