Контакт-центр (0512) 777-104
 
Контакт-центр (0512) 777-104

Пресрелізи

21.10.2019 / 10:41

На підготовку до опалювального сезону АТ «Миколаївгаз» направило близько 9 млн. гривень

За 9 місяців 2019 року для підтримання газорозподільної системи в робочому безаварійному стані АТ «Миколаївгаз» скерувало 9,1 млн. гривень.

В межах підготовки до нового опалювального сезону проведено приладове обстеження майже 6,3 тис. км підземних газопроводів, здійснено реконструкцію 9 газорегуляторних пунктів, які підтримують тиск газу в мережі, та відновлено заземлення на 8 станціях катодного захисту, які захищають газові мережі від корозії.

У Миколаївській області 105 газорегуляторних пунктів наразі знаходяться в аварійному стані, а довжина газопроводів, що не придатні до експлуатації, сягає 360 км.  За останні 5 років кількість ГРП / ШРП з вичерпаним строком експлуатації зросла в 2 рази, а кілометраж газопроводів, що знаходяться в критичному стані (строк експлуатації яких перевищує 40 років) – в 5 разів. Знос газорозподільних мереж провокує наростаючу загрозу їх аварійності.

З кожним роком обсяг роботи збільшується, адже газопроводи поступово зношуються. Багатьом газовим мережам в області вже більше 50 років. І через свій вік вони потребують не просто ремонту, а навіть заміни.

Проведення найбільших і найскладніших ремонтів зазвичай планується на літо, аби споживачам було легше перенести тимчасову відсутність газу в це час. Так було з мікрорайоном Варварівка у серпні. У зв’язку з капітальним ремонтом головного ГРП, його робота і газопостачання у мікрорайон було тимчасово призупинено.

Окрім виконання планових робіт з підготовки газотранспортної системи Миколаївської області до нового опалювального періоду, компанія також періодично проводить роботи з аварійного незапланованого ремонту. Через знос газової системи подекуди трапляються витоки газу – на кранах, фланцях, з’єднаннях. Під час ремонтно-відновлювальних робіт газопостачання також припиняється.

«Для того, щоб здійснити ремонт певних частин газової системи, іноді нам доводиться припиняти газорозподіл на цілі будинки, вулиці і навіть села. Ми розуміємо, що це доставляє тимчасовий дискомфорт для споживачів газу, але просимо їх ставитись до цього з розумінням, адже всі роботи проводяться виключно задля їх безпеки. Наша головна мета – забезпечення безаварійної та безперебійної доставки газу в оселі споживачів, особливо в осінньо-зимовий період, щоб уникнути аварій та зупинок газопостачання під час холодів», - розповідає технічний директор АТ «Миколаївгаз» Сергій Мовчан.

Важливо відмітити, що роботи з підготовки до опалювального сезону проводяться безперервно протягом року. Для цього компанія розробляє та затверджує комплексні організаційно-технічні заходи для сталої роботи газорозподільної системи у зимовий період і щороку вносить їх до Плану розвитку. До цих заходів входять обстеження мереж на предмет витоків газу та їх усунення, фарбування вуличних газопроводів, реконструкція споруд на газопроводах, їх ревізія та наладка тощо.

В свою чергу АТ «Миколаївгаз» нагадує споживачам про те, що їм, зі свого боку, також треба  потурбуватись про готовність до початку опалювального сезону – звернутись до спеціалізованих організацій для проведення перевірки димовентканалів, укладення договорів на технічне обслуговування внутрішньобудинкових мереж. А представникам бюджетних та комунально-побутових організацій слід поквапитись з оформленням документів для відновлення газопостачання і завчасно звернутись до Центру обслуговування клієнтів для їх оформлення.

Джерело:
 
  • Начальник управління зовнішніх комунікацій

    Луцкевич Еліна Ігорівна
    Тел.: +380 67 610 55 20
    E-mail: press-secretary@mkgas.com.ua