Контакт-центр (0512) 777-104
 
Контакт-центр (0512) 777-104

Пресрелізи

21.08.2018 / 11:35

До жовтня ПАТ «Миколаївгаз» планує встановити понад 6 тис. індивідуальних лічильників

Встановлення приладів обліку природного газу є одним з основних напрямків роботи ПАТ "Миколаївгаз". Станом на початок серпня 2018 року компанія вже встановила 6073 індивідуальних лічильників газу. А до кінця вересня планує встановити ще 161 лічильник.

В цьому році ПАТ «Миколаївгаз» реалізує заходи, які затверджені в плані розвитку на 2017 рік. В рамках виконання інвестпрограми, до кінця вересня компанія планує встановити 6234 індивідуальних газових лічильники на суму 10,6 млн. гривень.

Наразі в НКРЕКП на розгляді знаходиться інвестиційна програма ПАТ «Миколаївгаз» на 2018 рік. Нею заплановано встановити споживачам газу 5339 індивідуальних побутових лічильників на суму 10,6 млн. гривень.

Всі споживачі газу мали бути забезпечені приладами обліку до кінця 2017 року. Тому через брак часу та коштів на встановлення індивідуальних приладів обліку на державному рівні було прийнято рішення замінити індивідуальні лічильники загальнобудинковими. Перелік відповідних будинків затверджувався держрегулятором. Оператори ГРМ, працюючи в рамках Закону, були вимушені виконувати рішення НКРЕКП, але зіштовхнулись з протидією мешканців багатоповерхівок.

В кінці 2017 року Верховна Рада внесла зміни до Закону України «Про комерційний облік газу».

«Із внесенням змін в закон про комерційний облік газу, термін облаштування приладами обліку споживачів газу, які використовують його лише для приготування їжі, було подовжено до 1 січня 2021 року. Ми розпланували заходи зі встановлення індивідуальних лічильників газу в нашій Програмі розвитку таким чином, щоб до кінця 2020 року забезпечити всіх споживачів газу приладами обліку", - розповідає голова правління ПАТ "Миколаївгаз" Павло Попов.

Варто наголосити, що у тих будинках, де вже встановлено загальнобудинкові прилади обліку газу, заміна їх на індивідуальні законом не передбачена. Це ж саме стосується і будинків, в яких було заплановано встановлення загальнобудинкових лічильників, але вони не були монтовані через супротив мешканців. В Миколаєві налічується 280 таких багатоповерхівок. Зараз ані закон, ані регулятор не дозволяють встановлювати індивідуальні лічильники в таких будинках.

Загалом НКРЕКП затвердила перелік з 494 будинків, які мали бути облаштовані загальнобудинковими приладами обліку. Всі вони, незалежно від того, стоїть на них такий прилад обліку чи ні, вже не можуть бути внесені до плану розвитку на встановлення індивідуальних лічильників. Таким чином, відповідно до Закону "Про забезпечення комерційного обліку природного газу", мешканці таких будинків можуть бути оснащені індивідуальними приладами обліку або з коштів відповідного бюджету (окрім місцевого), або з інших джерел, не заборонених законодавством.

В Законі також написано, що у споживачів є можливість встановити прилад обліку природного газу за власний рахунок з подальшою компенсацією таких витрат за рахунок коштів, які він сплачує за тарифом на розподіл природного газу, протягом 12 місяців. Але реалізувати це на практиці немає можливості, адже порядок і розміри такої компенсації Кабінетом Міністрів України поки не встановлені.

Джерело:
 
  • Начальник управління зовнішніх комунікацій

    Луцкевич Еліна Ігорівна
    Тел.: +380 67 610 55 20
    E-mail: press-secretary@mkgas.com.ua