Контакт-центр (0512) 777-104
 
Контакт-центр (0512) 777-104

Пресрелізи

20.09.2018 / 13:02

Через низьку заробітну плату кваліфіковані спеціалісти залишають «Миколаївгаз»

З початку 2018 року з ПАТ «Миколаївгаз» звільнилося 313 працівників. Головною причиною є низький рівень заробітної плати, який у 2 рази менший від середньої зарплати по промисловості в Миколаївській області – про це йшла мова на прес-конференції, яка відбулась 20 вересня.

Середня зарплата працівників у ПАТ «Миколаївгаз» становить 5805 грн., що спонукає фахівців залишати газорозподільну компанію. За 8 місяців цього року з компанії звільнилось 308 висококваліфікованих спеціалістів. На сьогодні дефіцит кадрів складає 10%. Наразі залишаються відкритими 318 вакансій.

Серед них найбільш затребувані спеціальності такі, як слюсарі з експлуатації та ремонту газового обладнання, електрогазозварники, монтери, майстри, інженери, водії, фахівці з обслуговування клієнтів, контролери та ін.

«Перед початком опалювального періоду ми вкрай стурбовані тим, що від нас йдуть кваліфіковані фахівці з багаторічним досвідом. А нові спеціалісти не мають бажання працювати з таким рівнем оплати праці. Назріває вкрай критична ситуація, адже може так статися, що обслуговувати газову систему, мережі і прилади просто стане нікому», - зазначила у своїй доповіді начальник управління з персоналу ПАТ «Миколаївгаз» Інеса Мовчан.

Наразі єдиним джерелом фінансування для ПАТ "Миколаївгаз", в тому числі і фонду оплати праці, є затверджений Національною комісією з регулювання енергетики та комунальних послуг тариф на розподіл природного газу. Однак, ще з початку 2017 року НКРЕКП не переглядав тариф газорозподільної компанії. А неодноразові звернення з розрахунками економічно обґрунтованих витрат компанії держрегулятором були проігноровані.

Проте, виправити ситуацію може набуття чинності прийнятої 14 червня НКРЕКП тимчасової методики визначення та розрахунку тарифу на розподілу газу. Але вона досі не вступила в силу, оскільки її не публікує офіційна урядова газета "Урядовий кур'єр".

Варто зауважити, що збільшення тарифу на розподіл газу не означає автоматичного підвищення цін на газ для споживачів, оскільки її встановлює Кабмін, а НКРЕКП може просто перерозподілити складові всередині цієї вартості.

«Наша  мета – не підвищення ціни на газ; потрібно лише перерозподілити складові в існуючій ціні газу в сторону збільшення тарифу газорозподільним підприємствам. І лише рішення держрегулятора зможе попередити катастрофічні наслідки у газовій галузі», - наголосила голова об’єднаної профспілкової організації Ганна Севастьянова.

Профспілкова організація ПАТ "Миколаївгаз" в черговий раз звертається до НКРЕКП та уряду з вимогою врахувати в тарифі на розподіл природного газу підвищення заробітних плат газовиків до рівня, середнього по промисловості. У випадку подальшого ігнорування таких звернень, не виключено, що працівники галузі напередодні опалювального сезону вимушені будуть почати акції протесту. 

В нинішній структурі тарифу на оплату праці не враховано індекс інфляції та навіть підняття мінімальної зарплати. При діючій ціні газу 6,96 грн. за 1 куб.м «Миколаївгаз» отримує лише 88 копійок (з урахуванням податків),  з яких 27 коп. – це витрати на оплату праці.

Наразі критична ситуація з відтоком кадрів спостерігається у всіх газорозподільних компаніях України, з яких з початку року звільнилося вже понад 5,5 тис. професійних фахівців.

Джерело:
 
  • Начальник управління зовнішніх комунікацій

    Луцкевич Еліна Ігорівна
    Тел.: +380 67 610 55 20
    E-mail: press-secretary@mkgas.com.ua