Контакт-центр (0512) 777-104
 
Контакт-центр (0512) 777-104

Новини

08.05.2020 / 15:08

З початку року збитки АТ «Миколаївгаз» вже склали 91 млн гривень

За перші чотири місяці 2020 року збитки компанії «Миколаївгаз» склали 91 млн гривень. Даний результат пояснюється тим, що в першому півріччі поточного року затверджені НКРЕКП тарифи на доставку газу покривають лише 70% собівартості послуги.
Початок дії економічно обґрунтованого тарифу АТ «Миколаївгаз» - з 1 липня 2020 року Початок дії економічно обґрунтованого тарифу АТ «Миколаївгаз» - з 1 липня 2020 року

Наприкінці 2019 року НКРЕКП затвердила двоетапний перегляд тарифів на доставку газу: з 1 січня та 1 липня 2020 року. Це було зроблено з метою зменшення фінансового навантаження на споживачів газу в зимовий період. Тариф, що діє в першій половині 2020 року все ще є збитковим для компанії.

Отримані збитки не дозволяють компанії в повній мірі здійснювати всі заплановані ремонтні роботи в рамках інвестиційної програми, заміну зношеного обладнання і повністю розрахуватись з Оператором ГТС за послуги балансування. Наразі отримані кошти спрямовуються на пріоритетні напрямки: роботу аварійних служб 104, екстрені ремонти, оплату праці та засоби індивідуального захисту співробітників. Посилює проблему також несвоєчасна оплата доставки газу клієнтами компанії. За чотири місяці споживачі оплатили тільки 65% наданих послуг.

При цьому АТ «Миколаївгаз» продовжує працювати в посиленому режимі, адже першочерговим завданням компанії, особливо  в режимі карантину, є безаварійність та безперебійність газопостачання.

«Минулого місяця ми ліквідували шість витоків газу на міжселищних підземних газопроводах високого тиску, відвівши загрозу припинення газопостачання для 8,5 тисяч домогосподарств. Ми першочергово направляємо кошти на здійснення таких ремонтно-відновлювальних робіт, в той час, як більшість планових робіт знаходяться в режимі простою та очікування через нестачу фінансування»,  - розповідає технічний директор АТ «Миколаївгаз» Дмитро Грицай.

Початок дії економічно обґрунтованого тарифу АТ «Миколаївгаз» з 1 липня 2020 року, при збереженні низьких ринкових цін на газ, дозволить до кінця року вивести компанію максимально близько до точки беззбитковості.

Джерело: