Контакт-центр (0512) 777-104
 
Контакт-центр (0512) 777-104

Новини

06.11.2018 / 10:48

Підприємства ТКЕ Миколаївщини, які не отримають номінацію від НАК «Нафтогаз України», залишаться без газу

В Миколаївській області налічується 45 підприємств, які споживають газ для опалення. Станом на 1 листопада номінацію на газ від НАК «Нафтогаз України» отримало лише сім підприємств ТКЕ, в т.ч. ОКП «Миколаївоблтеплоенерго». А ще 10, які мали номінацію лише на жовтень і вже почали використовувати газ для опалення, ПАТ «Миколаївгаз» було вимушене відключити від газопостачання.
ПАО "Николаевгаз" проводит подключение предприятий ТКЕ к газоснабжению ПАО "Николаевгаз" проводит подключение предприятий ТКЕ к газоснабжению

Зараз НАК «Нафтогаз України» призначений єдиним постачальником газу для ТКЕ. Згідно діючого законодавства саме НАК «Нафтогаз України» має заводити номінацію на таких споживачів. У разі відсутності номінацій, ПАТ «Миколаївгаз» вимушене відключати такі об’єкти від газопостачання.

Тому,  якщо  НАК «Нафтогаз України» надасть відповідне доручення на відключення котелень ТКЕ, ПАТ «Миколаївгаз» буде змушене виконати цю вимогу. А це, в свою чергу, неминуче призведе до значних матеріальних збитків цих підприємств.  

Зараз, на початку листопада, ПАТ «Миколаївгаз» знаходиться в процесі підключення котелень ОКП «Миколаївоблтеплоенерго», яке отримало від НАК «Нафтогаз України» номінацію на першу декаду листопада.

«Станом на 5 листопада ми вже запустили 91 котельню ОКП «Миколаїводлтеплоенерго». Також номінацію вже отримало ПрАТ «Миколаївська ТЕЦ». І сьогодні, 6 листопада, планується її підключення», - розповідає директор комерційний ПАТ «Миколаївгаз» Сергій Щербаков.

Проте, з 1 грудня 2018 р. НАК «Нафтогаз України» отримав право ініціювати та надавати відповідні доручення на відключення будь-яких підприємств ТКЕ з причин заборгованості за спожитий газ,  навіть якщо на вулиці температура сягатиме -30 С. І лише він має визначати – кому з тепловиків включати газ, а кому ні.

Питання підтвердження підприємствами ТКЕ отриманих від НАК «Нафтогаз України» номінацій наразі є вкрай актуальним на фоні маніпулювання обсягами соціального газу з боку НАКу в попередні опалювальні періоди. Адже впродовж минулих років НАК частково уникав оформляти продаж газу для потреб населення для підприємств ТКЕ.

Зараз проблема небалансів вирішується здебільшого через Верховний Суд, який визнає подібні маніпуляції з газом для потреб населення незаконними. Але поки позиція НАК «Нафтогаз України» залишається незмінною, ПАТ «Миколаївгаз» вимушене убезпечити себе від цього штучного нав’язування боргів і відключати підприємства ТКЕ від газопостачання за відсутності підтверджених НАКом номінацій.

Джерело: