Контакт-центр (0512) 777-104
 
Контакт-центр (0512) 777-104

Новини

23.08.2017 / 14:59

ПАТ «Миколаївгаз» обговорив з громадськістю план розвитку газорозподільної системи області

31 липня на базі ПАТ «Миколаївгаз» відбулися відкриті слухання плану розвитку газорозподільної системи Миколаївської області. На заході були присутні представники громадськості та місцевої влади. Під час обговорення фахівці компанії надали детальне обґрунтування необхідного фінансування інвестиційної програми ПАТ «Миколаївгаз» на 2017 рік.
ПАТ «Миколаївгаз» провело відкриті слухання плану розвитку газорозподільної системи Миколаївської області ПАТ «Миколаївгаз» провело відкриті слухання плану розвитку газорозподільної системи Миколаївської області ФОТО: ПАТ "Миколаївгаз"

Інвестиційну програму газорозподільних компаній затверджує Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг. У цьому році НКРЕКП своєю постановою № 866 від 30.06.2017р., визначила процедуру проведення відкритих обговорень для публічного розгляду зауважень та пропозицій громадськості до проектів своїх рішень. На виконання вимоги державного регулятора ПАТ «Миколаївгаз» провів відкриті обговорення плану розвитку газорозподільної системи регіону.

Впродовж двох тижнів фахівці компанії збирали пропозиції та зауваження щодо заходів, які планується реалізувати для забезпечення безперебійної доставки газу споживачам, та у зазначений термін винесли програму на публічне обговорення. Основною метою плану розвитку є оптимізація ефективності роботи компанії. В першу чергу – це забезпечення безаварійної та безперебійної роботи газорозподільної системи області, а також зниження виробничо-технічних витрат та витрат на обслуговування газових мереж.

«Інвестиції, які будуть вкладені в газорозподільну систему області, дозволять реалізувати заходи для зменшення втрат газу під час його транспортування розподільчими газопроводами та надалі ефективно розвивати систему. Адже на сьогодні, обслуговуючи майже 9 тис. км газових мереж, частина з яких перебуває в незадовільному стані, лише за 6 місяців цього року фахівці компанії виявили понад 10 тис. витоків газу. Інвестиційна програма передбачає заміну застарілих ділянок газопроводів, що дозволить зменшити кількість витоків та забезпечити безперебійне транспортування газу споживачам», - розповідає технічний директор ПАТ «Миколаївгаз» Юрій Журавков.

Відповідно до плану інвестиційної програми на 2017 рік компанія планує вкласти в газорозподільну систему області 36 млн. грн. Однак, за підрахунками фахівців, такий розмір коштів в рамках затвердженого тарифу на розподіл природного газу, дозволить забезпечити лише базові потреби в її модернізації. Зокрема, на підтримку мереж у робочому стані, їх реконструкцію та заміну планується скерувати 5,5 млн. грн. Водночас, 10,5 млн. грн. у 2017 році буде направлено на запровадження у споживачів індивідуального обліку природного газу. В закупівлю матеріально-технічного обладнання, впровадження та розвиток інформаційних технологій, оновлення автопарку цього року заплановано інвестувати 20 млн. гривень.

«Зважаючи економічний стан в країні, збільшення інфляційних процесів та зростання вартості матеріально-технічного обладнання, запропонований проект розвитку газорозподільної системи та розмір інвестицій є оптимальним варіантом для вирішення першочергових проблем газової галузі регіону. Усі учасники відкритого слухання одностайно підтримали пропозиції, внесені до інвестиційної програми. Результати обговорень були направлені до НКРЕКП, яка прийматиме остаточне рішення щодо затвердження нашої інвестиційної програми», - резюмує керівник проектів та програм сектору інвестицій ПАТ «Миколаївгаз» Микола Дзюбан.

Він також наголосив, що діючий тариф на розподіл газу не в повній мірі покриває витрати ПАТ «Миколаївгаз», через що в поточному плані розвитку газорозподільної системи фінансуються лише найважливіші напрямки. А реальні потреби підприємства в частині ремонту і реконструкції газотранспортної системи Миколаївської області в значній мірі перевищують запланований розмір інвестицій.

Джерело: