Контакт-центр (0512) 777-104
 
Контакт-центр (0512) 777-104

Новини

27.08.2019 / 15:43

Не мати боргів і підтвердити номінації на газ – «Миколаївгаз» нагадує умови постачання газу тепловикам в опалювальний сезон 2019-2020 рр.

27 серпня, в АТ «Миколаївгаз» відбулося засідання круглого столу щодо забезпечення сталого проходження опалювального сезону 2019-2020 рр.
Засідання круглого столу щодо забезпечення сталого проходження опалювального сезону 2019-2020 рр. Засідання круглого столу щодо забезпечення сталого проходження опалювального сезону 2019-2020 рр. ФОТО: АТ "Миколаївгаз"

Серед учасників обговорення - представники АТ «Миколаївгаз», місцевої влади, а саме – обласного управління ЖКГ, представники найбільших теплопостачальних підприємств регіону – ПрАТ «Миколаївська ТЕЦ», ОКП «МОТЕ», а також представники ОСББ, які мають власні котельні й є самостійними виробниками тепла.

Метою заходу було обговорити законодавчо визначені умови постачання газу виробникам теплової енергії та наслідки їх недотримання.

Минулого року на час опалювального періоду діяв мораторій Уряду на припинення постачання газу підприємствам ТКЕ аби це не вплинуло на забезпечення тепла в домівках споживачів.

Наразі таких гарантій тепловики не мають. Чинним законодавством визначені чіткі умови, дотримання яких є обов’язковим для отримання газу теплопостачальними організаціями.

Згідно з положеннями Кодексу ГТС та Кодексу ГРМ такими умовами, зокрема, є включення споживача до реєстру будь-якого постачальника природного газу та наявність номінації (підтверджених постачальником обсягів газу для цього споживача на відповідний період).

На сьогодні спеціальний обов’язок з постачання природного газу виробникам теплової енергії покладено на НАК «Нафтогаз України». Останнім часом оптовим постачальником активізована робота у напрямку припинення постачання газу споживачам з причин заборгованості. Відповідно, споживач має розрахуватися з НАК «Нафтогаз» за постачання енергоресурсу або укласти угоду про реструктуризацію боргу. Крім того - погасити борги перед АТ «Миколаївгаз» за надані послуги з розподілу природного газу.

При недотриманні цих умов «Миколаївгаз», як Оператор ГРМ, буде змушене припинити подачу газу на об’єкти споживача незалежно від пори року та температури за вікном. Вимога поширюється і на всі категорії споживачів, як на побутових,так і на підприємства, установи та організації, що є виробниками теплової енергії.

Газорозподільна система регіону майже повністю готова до стабільної роботи в осінньо-зимовий період 2019-2020 рр. Зі свого боку АТ «Миколаївгаз» проводить для цього усі необхідні заходи.

Тепер головне, щоб і теплопостачальні підприємства зі свого боку також були готові вступити в новий опалювальний сезон без проблем – як з технічного боку, так і з боку розрахунків за використаний газ.

«Перед вами стоять такі основні задачі: перша – 100% розрахуватись з вашими постачальниками природного газу напередодні опалювального сезону, друге – отримати підтвердження заявлених номінацій в повному обсязі відповідно до всіх умов договорів, які діють на даний час, і третє – повністю розрахуватись з АТ «Миколаївгаз» за надані послуги з розподілу природного газу», - звернувся до представників теплопостачальних організацій комерційний директор АТ «Миколаївгаз» Сергій Щербаков.

Минулого року в опалювальні місяці, нажаль, мали місце випадки відсутності номінацій для виробників теплової енергії. Це тягне за собою відключення підприємств ТКЕ від джерела газопостачання, що в свою чергу, в опалювальний період може призвести до надзвичайних ситуацій техногенного характеру. З огляду на це, питання забезпечення своєчасного початку та сталого проходження опалювального сезону, потребує особливої уваги.

На це начальник відділу з питань організації надання послуг розвитку та реформування ЖКГ Олександр Іванов відмітив, що з цього питання відносно підприємств ТКЕ у нового Кабінету міністрів скоріш за все будуть свої нові рішення, щоб уникнути таких критичних ситуацій.

Що стосується розрахунків за газ, то одне з найбільших теплопостачальних підприємств «Миколаївська ТЕЦ» розрахувалось з «Нафтогазом» на 93%, інше – ОКП «Миколаївоблтеплоенрго» - на 88,7%. І хоча у них немає повного розрахунку за газ, але у них є номінація, адже є договір реструктуризації боргу, і це дозволяє працювати далі.

«Ми будемо тримати на контролі цю ситуацію и за необхідності виділемо аванс з бюджетної сфери, який дозволить увійти підприємствам ТКЕ в номінацію, якщо виникне якась загроза», - резюмував Олександр Іванов.

А наразі АТ «Миколаївгаз» закликає виробників теплової енергії, спільно з постачальниками газу, НАК «Нафтогаз України», органами влади та місцевого самоврядування, забезпечити включення виробників теплової енергії до Реєстрів споживачів постачальників та надання номінацій для забезпечення потреб таких споживачів на увесь період опалювального сезону 2019-2020 рр.

Джерело: