Контакт-центр (0512) 777-104
 
Контакт-центр (0512) 777-104

Новини

09.07.2018 / 11:32

Команда ПАТ "Миколаївгаз" взяла участь у Других всеукраїнських змаганнях аварійних газових служб

З 4 по 6 липня 2018р. в м.Кам'янець-Подільський Хмельницької області пройшли Всеукраїнські змагання аварійних газових служб по Центральному регіону. У конкурсі взяли участь представники семи газорозподільних компаній («Миколаївгаз», «Київоблгаз», «Чернігівгаз», «Житомиргаз», «Вінницягаз», «Хмельницькгаз» і «Черкасигаз»).
Ліквідація витоку газу із займанням в приямку Ліквідація витоку газу із займанням в приямку ФОТО: ПАТ "Миколаївгаз"

Змагання включали в себе ряд випробувань і тестів, за якими формувалася оцінка бригади аварійно-диспетчерської служби за п'ятьма критеріями:

  1. Оснащення автомобіля АДС усіма необхідними матеріально-технічними засобами, приладами та інструментами, а також наявність документації бригад - виробничих інструкцій, плану локалізації і ліквідації аварійної ситуації;
  2. Стан авто - як зовнішній вигляд, так і його технічний стан;
  3. Швидкість і правильність одягання засобів індивідуального захисту кожного з членів команди;
  4. Рівень теоретичних знань про властивості газу, технічні засоби, дії при аварійних ситуаціях, надання першої медичної допомоги тощо;
  5. І найголовніше - практичні дії по локалізації та ліквідації аварійної ситуації.

На навчально-тренувальному полігоні команда повинна була показати свою майстерність у ліквідації витоку газу. В свою чергу, практична частина включала в себе ще чотири завдання:

  • виявити витік газу на надземному газопроводі;
  • виявити місце витоку газу на підземному газопроводі і усунути його;
  • ліквідувати аварійну ситуацію - витік газу із займанням в приямку;
  • надати першу медичну допомогу потерпілому (втрата свідомості, перелом або опік).

Практичні навички бригади оцінювалися в комплексі: чи правильно диспетчер прийняв виклик, як швидко бригада виїхала на місце, наскільки правильно вона визначила шлях під'їзду до місця аварії, відгородила територію, як оперативно знайшла місце витоку газу і ліквідувала його. На кожен етап було відведено 60 хвилин. Важливо відзначити, що не останнє місце в ефективності роботи бригади АДС займає злагодженість дій усіх членів команди.

«Працівники аварійної газової служби - це свого роду «газовий спецназ», адже від того, наскільки оперативно і якісно вони зреагують у разі виникнення аварійної ситуації, безпосередньо залежить безпека наших споживачів. В середньому АДС приймає від 15 до 45 викликів на день по всій Миколаївській області. За останні пів року на номер 104 надійшло майже 5,7 тисяч дзвінків», - розповідає голова правління ПАТ «Миколаївгаз» Павло Попов.

У компанії відзначають, що головною метою організації і проведення такого конкурсу є не лише перевірка рівня готовності бригад АДС до ліквідації аварій, а й прагнення дати фахівцям можливість знайти свої сильні і слабкі сторони, обмінятися досвідом, удосконалити свої вміння та навички, а також простимулювати їх до подальшого розвитку і вдосконалення.

Вперше на всеукраїнському рівні такий конкурс був організований тільки в минулому році. Його організаторами є Регіональна газова компанія і Профспілка працівників газових господарств України.

Незабаром змагання будуть проведені на східному полігоні, де між собою змагатимуться «Дніпропетровськгаз», «Криворіжгаз», «Дніпрогаз», «Запоріжгаз», «Харківгаз», «Харківміськгаз», «Сумигаз» і «Кременчукгаз». На західному полігоні зустрінуться команди Луцька, Львова, Закарпаття, Івано-Франківська, Тисмениці та Чернівців.

За підсумками змагань буде визначено трьох переможців - по одному з кожного регіону. На початку серпня в Чернігові вони будуть боротися у фіналі конкурсу за звання кращої з кращих аварійно-диспетчерських бригад України.

Джерело: