Контакт-центр (0512) 777-104
 
Контакт-центр (0512) 777-104

Новини

25.09.2019 / 09:31

Через діючий тариф збитки «Миколаївгазу» виросли на 65%

За попередніми підрахунками, сума збитків АТ «Миколаївгаз» у 2019 році складе 400 млн гривень. Це на 65% більше, ніж в 2018 році. Поточний рік стане третім роком підряд, коли для АТ «Миколаївгаз» діє економічно необґрунтований тариф, який НКРЕКП не передивляється з 2017 року. З урахуванням цього року загальна сума збитків компанії досягне 721 млн гривень.
Кошти тарифної виручки є основним джерелом для здійснення ремонту та модернізації газових мереж Кошти тарифної виручки є основним джерелом для здійснення ремонту та модернізації газових мереж

Спровокована НКРЕКП фінансова криза призведе до того, що до початку опалювального сезону 2019/2020 в Миколаївській області 105 газорегуляторних пунктів опиняться в аварійному стані, а довжина газопроводів, що не придатні до експлуатації, досягне 360 км.    

Однією з основних проблем нового опалювального періоду є знос газоросподільних мереж і, відповідно, наростаюча загроза їх аварійності. За останні 5 років кількість ГРП/ШРП з вичерпаним строком експлуатації зросла в 2 рази, а кілометраж газопроводів, що знаходяться в критичному стані (строк експлуатації яких перевищує 40 років) – в 5 разів.

Крім того відтік кваліфікованих кадрів через низьку заробітну плату також негативно позначається на діяльності підприємства. Так, за останні три роки компанію покинули 917 спеціалістів. Кадрова нестача складає 266 вакансій.

Головною причиною критичного стану, в якому зараз знаходиться АТ «Миколаївгаз» – це збитковий тариф на розподіл газу. Через економічно необґрунтований тариф за останні 3 роки загальна сума збитків компанії складе 721 млн. гривень, а всього по галузі – 20 млрд гривень.

Неадекватні тарифи загрожують зривом наступаючого опалювального періоду. Нестача фінансування на своєчасний і повноцінний ремонт газорозподільної системи може призвести до аварій і, як наслідок, не лише до перебоїв газопостачання, але й до загрози безпеки споживачів.

Якщо найближчим часом не вирішити проблему дискримінаційних тарифів, які вже у 3 рази менше необхідного рівня, то робота «Миколаївгазу» буде паралізована.

Як приклад, середній місячний платіж за газорозподіл у 2018 році в Миколаївській області склав близько 48 гривень, що в декілька разів нижче витрат на мобільний зв’язок й Інтернет.

У зв’язку з цим АТ «Миколаївгаз» відмічає необхідність наступних кроків з боку НКРЕКП:

- довести розмір тарифу до економічно обґрунтованого рівня;

- компенсувати Оператору ГРМ понесені збитки;

- затвердити нову модель тарифу на розподіл, який передбачає рівномірну оплату послуг операторів ГРМ протягом всього року.

Згідно з даними дослідження Київського міжнародного інституту статистики, 74% споживачів вказали, що хотіли б, щоб плата за послугу з доставки енергоресурсів до їх осель була незмінною протягом року. І це є яскравим підтвердженням такого рішення проблеми, що склалася.

Джерело: