Контакт-центр (0512) 777-104
 
Контакт-центр (0512) 777-104

Новини

08.06.2018 / 11:15

Бюджетні організації, не облаштовані приладами дистанційної передачі даних, ризикують взимку залишитись без газу

7 червня 2018 року відбулось засідання обласного штабу з підготовки до опалювального сезону 2018-2019рр. На ньому розглядались питання стану підготовки об’єктів соціальної сфери до роботи в осінньо-зимовому періоді, в т.ч. необхідність облаштування їх приладів обліку газу засобами дистанційної передачі даних.
Засідання обласного штабу з підготовки до опалювального сезону Засідання обласного штабу з підготовки до опалювального сезону ФОТО: ПАТ "Миколаївгаз"

Нагадаємо, що відповідно до п.4 постанови НКРЕКП «Про затвердження Кодексу газорозподільних систем» (далі – Кодекс) №2494 від 30.09.2015р. власникам комерційних вузлів обліку природного газу необхідно забезпечити облаштування засобами дистанційної передачі даних власні вузли обліку у термін до 27.05.2018 року. Станом на 7 червня 2018 року в Миколаївської області необлаштованими засобами передачі даних залишаються ще 1282 бюджетні організації. Із них лише 121 організація звернулась до ПАТ «Миколаївгаз» із заявами, а отримали технічне завдання на проектування тільки 108 об’єктів.

Проблема несвоєчасності виконання норми цього Закону ставить під загрозу своєчасний початок опалювального періоду для тих організацій, які досі не розпочали процедуру облаштування своїх приладів обліку відповідним обладнанням.

«На даний момент загальна кількість бюджетних закладів соціальної, медичної та освітньої сфер, які підключені до системи газопостачання та споживають природний газ, складає 146 об’єктів, з них лише 15 організацій звернулися до нас з метою облаштування власних комерційних вузлів обліку засобами дистанційної передачі даних», - розповідає директор технічний Дмитро Сдобнов.

Крім того важливо зауважити, що необхідність встановлення приладів дистанційної передачі даних також обумовлена переходом внутрішнього ринку природного газу на добове балансування з 01 серпня 2018 року.

Враховуючи вищезазначене, у ПАТ «Миколаївгаз» попередили, що починаючи з 01 серпня 2018 року компанія планує розпочати роботи по припиненню газопостачання тим бюджетним організаціям, які ігнорують вимоги Кодексу. Відповідні графіки відключень було передано до органів виконавчої влади облдержадміністрації та Миколаївської міської ради.

По завершенні свого виступу директор технічний нагадав представникам бюджетних установ й про необхідність своєчасного проведення повірки їх вузлів обліку, адже порушення строків її проведення також може стати перепоною до відновлення газопостачання з приходом холодів.

«Для бюджетних організацій (так само, як і для інших об’єктів непобутової сфери) акт повірки лічильника є невід’ємним документом для відновлення газопостачання на початку опалювального сезону. Ресурси метрологічної служби обмежені, і ми не зможемо обслужити всіх і зразу на початку осені. Тому розпочинати підготовку і сбір необхідного пакету документів потрібно вже зараз. Окрім ПАТ «Миколаївгаз» роботи з повірки лічильників можуть проводити й інші атестовані уповноваженим  державним  органом  лабораторії, які мають необхідне технічне оснащення» - резюмує Дмитро Сдобнов.

Джерело: