Контакт-центр (0512) 777-104
 
Контакт-центр (0512) 777-104

Новини

12.04.2018 / 13:13

2017 рік «Миколаївгаз» завершив зі збитком у 74,5 млн. гривень

Виручка компанії «Миколаївгаз» за 2017 рік, яка формується за рахунок тарифу на розподіл природного газу, в минулому році становила 386,7 млн. гривень. Через те, що встановлений НКРЕКП тариф не покриває економічно обґрунтованих витрат ПАТ «Миколаївгаз», видатки компанії перевищили виручку. Це призвело до отримання збитку в розмірі 74,5 млн. гривень.
ПАТ "Миколаївгаз" ПАТ "Миколаївгаз" ФОТО: ПАТ "Миколаївгаз"

Величина встановленого тарифу на розподіл природного газу за регульованим тарифом не забезпечує покриття витрат, необхідних при здійсненні експлуатаційних робіт та наданні послуг. Через це діяльність компанії «Миколаївгаз» є збитковою.

У діючому тарифі компанії «Миколаївгаз» на закупівлю природного газу для виробничо-технологічних потреб передбачено 176,1 млн. грн. (або 6000 грн./тис. куб. м без ПДВ). А вартість закупівлі цього газу на ринку становить 237,5 млн. грн., (тобто середня фактична ціна природного газу в минулому році становила 8100 грн./тис. куб. м без ПДВ).

З урахуванням того, що витрати на придбання газу для технологічних потреб складають 51% від всієї тарифної виручки, занижена ціна газу у розрахунку діючого тарифу стала головною причиною отримання збитків.

За 2017 рік зросли й інші статті витрат, пов’язаних з діяльністю компанії. Наприклад, вартість паливно-мастильних матеріалів, необхідних для роботи аварійно-диспетчерської служби ПАТ «Миколаївгаз» у порівнянні з аналогічним періодом минулого року зросла майже на 20%.

Закладений у тарифі рівень зарплати є нижчим за середній рівень оплати праці по промисловості в Миколаївській області. Так за 2017 рік середньомісячна зарплата працівника підприємства склала 5245 грн., що майже у 2 рази нижче за середню зарплату по  промисловості.

В 2017 році ПАТ «Миколаївгаз» неодноразово зверталось до НКРЕКП, яка встановлює тарифи на послуги розподілу природного газу, надаючи розрахунки економічно обґрунтованих витрат компанії. У минулому році ПАТ «Миколаївгаз» проходило процедуру подання тарифів, однак вони не були затверджені.

У березні поточного року ПАТ «Миколаївгаз» з додержанням усіх процедур вчергове надало пакет документів до НКРЕКП щодо обґрунтування нового тарифу, який дасть можливість підвищити надійність газопроводів та утримувати їх у безаварійному робочому стані. Він розроблений згідно Тимчасової методики визначення та розрахунку тарифу на послуги розподілу природного газу, яка діятиме до 31 березня 2019 року.

Джерело: