Контакт-центр (0512) 777-104
 
Контакт-центр (0512) 777-104

Новини

28.02.2020 / 10:58

Обсяги протранспортованого газу споживачам Миколаївської області в 2019 році скоротились на 18%

У 2019 році АТ «Миколаївгаз» протранспортувало споживачам області 380,2 млн. куб. м газу, що на 18% менше, ніж в попередньому. Споживання газу зменшили всі категорії споживачів.
Основна функція АТ "Миколаївгаз" - розподіл газу споживачам області Основна функція АТ "Миколаївгаз" - розподіл газу споживачам області

Найбільша від’ємна динаміка спостерігається по категорії населення. Побутові споживачі використали 213,7 млн. куб. м газу, що на 22% менше, ніж в 2018 році. Теплопостачальні компанії спожили 94,9 млн. куб. м газу, скоротивши обсяги на 16%. На третьому  місці – бюджетні організації, спожиті об’єми яких зменшились на 11%. Вони використали лише 18,8 млн. куб. м газу. Промисловість Миколаївщини в 2019 році не є виключенням. Їх споживання впало на 6% і склало 52,8 млн. куб. м газу.

Зважаючи на падіння об’ємів розподілу газу відповідно зменшується й розмір планової тарифної виручки газорозподільної компанії. А це, в свою чергу, негативно відбивається на діяльності АТ «Миколаївгаз».

Кошти, які отримує АТ «Миколаївгаз» за послуги з доставки газу в першу чергу направляються на утримання газотранспортної системи Миколаївської області в безаварійному робочому стані.

Минулого року компанія недоотримала 62,2 млн. гривень тарифної виручки. Брак фінансування не дозволяє АТ «Миколаївгаз» в повній мірі реалізовувати всі операційні та інвестиційні задачі, не покриває реальних потреб підприємства і, нажаль, не дає можливості в повній мірі фінансувати роботи з модернізації та вдосконалення газових мереж області. Отриманих коштів ледве вистачає для проведення нагальних ремонтів аварійних ділянок газопроводів аби забезпечувати безаварійну та безперебійну доставку газу.

 «На зменшення споживання газу впливають декілька факторів. По-перше, теплі погодні умови в опалювальний період кінця 2019 року дали можливість споживачам економити. По-друге, висока ціна на газ в минулому році та значне зменшення побутових споживачів, які отримували державну допомогу, також вплинули на обсяги споживання», - коментує ситуацію директор комерційний АТ «Миколаївгаз» Сергій Щербаков.

Вже впродовж останніх семи років в Миколаївській області спостерігається тенденція до скорочення споживання газу. Так, ще в 2012  році обсяг спожитого газу в регіоні становив 708,1 млн. куб. м.

Джерело: