Контакт-центр (0512) 777-104
 
Контакт-центр (0512) 777-104

До уваги клієнтів

21.11.2018 / 14:41

Відключення газових стояків. Що важливіше - комфорт чи безпека?

Майже не щодня у ЗМІ з’являються скарги споживачів з різних куточків міста на припинення газопостачання у їх будинках. Хтось припустив, що газовики таким чином намагаються вплинути на боржників, а «сарафанне радіо» рознесло це містом. Реальна причина відключень будинків і стояків – це, в першу чергу, безпека громадян!
Перевірка відповідності розташування газових приладів проекту газифікації Перевірка відповідності розташування газових приладів проекту газифікації ФОТО: ПАТ "Миколаївгаз"

Проте неодноразові пояснення ПАТ «Миколаївгаз» лишаються без уваги через активне втручання в цю тему представників місцевої влади. Їх безпідставні заяви у підтримку скаржників з метою отримати від людей кредит довіри напередодні виборів ще більше загострюють проблему.

Яким дійсно є стан справ?

Останнім часом серед споживачів Миколаївської області почастішали випадки самовільної установки, ремонту або заміни газових приладів. Трапляються ситуації, коли люди повністю «зашивають» газопроводи і газові крани під гіпсокартон, замуровують димовентканали, неправильно під’єднують колонки, плутаючи водні і газові шланги, заземлюють електроприлади на газові мережі й роблять багато інших вкрай небезпечних речей.

За 10 місяців 2018 року під час перевірок технічного стану внутрішньобудинкових газових систем фахівцями ПАТ «Миколаївгаз» за порушення споживачами Правил безпеки від газопостачання було відключено 5,7 тисяч абонентів. Виписано 169 актів порушення через несанкціоноване втручання в газові мережі – самовільні врізки до газової системи або самостійне встановлення газових приладів.

Так, наприклад, у квітні цього року в Миколаєві на вул. Молодогвардійській газовики виявили самовільну установку газового котла. При цьому господар квартири, грубо порушивши Правила безпеки, під’єднав димохідний патрубок до спільної з сусідами вентиляційної шахти, замість того, щоб вивести його назовні.

«Всі отруйні викиди, що виділялися під час роботи котла, виходили не на вулицю, а у вентиляцію, яка зєднує квартири у стояку. Невідомо, скільки часу він таким чином «труїв» своїх сусідів, і чим це могло закінчитися... На щастя, ніхто не постраждав, і всі залишились живі й здорові. Але скільки ще таких «умільців» живуть поруч з нами, і ставлять під загрозу не лише своє життя, а й оточуючих!», - говорить головний інженер Миколаївського відділення ПАТ «Миколаївгаз» Вадим Чебан.

Подібна ситуація зафіксована у липні на вул. Знаменській.

Чому люди не розуміють, що самовільне втручання в газову систему є вкрай небезпечним і може призвести до витоків газу, пожеж і навіть вибухів? Невже всі забули випадок на вул. Лазурній у 2014 році?

Головне правило, яким керуються газовики в своїй роботі – це забезпечення безпеки газопостачання в оселях споживачів газу і недопущення аварійних ситуацій. Саме з метою попередження аварій ПАТ «Миколаївгаз» регулярно проводить технічні обстеження та ремонт газових мереж.

Згідно з ПБСГ, ремонтно-відновлювальні роботи здійснюються за умови припинення газопостачання на певній ділянці газопроводу. Цей газопровід може живити газом стояк багатоповерхівки, весь будинок, вулицю або навіть ціле село чи місто.

«Згідно регламенту, після проведення ремонтних робіт, жоден газовик не має права відновити газопостачання без обстеження всіх мереж і приладів, які приєднані до цього газопроводу. І жоден газовик не візьме на себе відповідальність за безпечне функціонування газової системи, не перевіривши наявність у неї самовільних втручань», - резюмує Вадим Чебан.

Ось тут і виникає головна проблема. Самовільне під’єднання чи втручання в роботу газової системи без узгодження з газовим господарством є причиною для відключення абонента від газопостачання. І переважно через це споживачі не допускають газовиків до своїх осель для технічного обстеження приладів, бо розуміють, що можуть лишитись без газу через порушення. Так само, не відчиняючи двері, перешкоджають відновленню газопостачання і боржники. Але, в основному, саме через порушників Правил безпеки їх сусіди тижнями сидять без газу.

Повертаючись до теми полеміки довкола питання відсутності комфорту в оселях споживачів, виникає питання – чи готовий хтось з народних обранців взяти на себе відповідальність за безпеку городян і підписати дозвіл на відновлення газопостачання без попередньої діагностики та підтвердження безаварійності роботи системи?

Чи може хтось має бажання сприяти вирішенню проблеми шляхом співпраці з «Миколаївгазом» і пошуку оптимального рішення проблеми?

Нажаль, захист інтересів громадян з боку місцевої влади обмежується лише дебатами з трибун у міськраді. В той час, як  газовики, не маючи можливості потрапити до деяких квартир, здійснюють переврізки таких помешкань, щоб відновити газопостачання у стояку для всіх інших споживачів. А допомоги й підтримки у цих заходах ПАТ «Миколаївгаз» не отримує ані від органів місцевої влади, ані від балансоутримувачів. Всі роботи компанія виконує своїми силами і за власний кошт, хоча обслуговування та ремонт внутрішньобудинкових газових систем має здійснюватися виключно за рахунок балансоутримувачів.

Джерело: